Фрилансеры предложат свои варианты уже через несколько минут!

Публикация заказа на фриланс бирже не займет много времени.

Коментар журналу MOBILux за листопад 2012 року – №13

96-й номер прийшов 30 жовтня.
У змістові вже взагалі нічого не зрозуміти – він зверстаний в стилі Windows 8: одні іконки і нічого не зрозуміло, тим часом як зміст має бути інформатором. Скажіть, хіба на Вікіпедії використовується графічне оформлення? Мінімальне.
НОВИНИ місяця: ну, військовим стандартам захищеності Nautiz X1 не відповідає, але таки, мабуть, достатньо міцний. Взагалі вже щось дуже багато розвелося виробників мобільних телефонів: роблять всі, кому в голову стукне. Дизайн новинок від Vertu – це не дизайн старого Vertu, ні, «національні особливості» лінійки втрачаються. PlayStation стала на півкілограма легшою? Невже раніше була такою важкою? Якщо вважати, що її вага зараз 200 грам, то невже раніше вона важила 700 грам? Так, я казав звертатися і до сегменту повноформатних дзеркалок, але новина про Canon 6D тут виглядає як біла ворона. Потрібно м’яко вписувати фото індустрію до журналу. О, тут і про кодек aptX згадується на наступній сторінці… Схоже, редакція вирішила зробити наголос на професійність гаджетів, а не тільки на ігровий момент. А директор компанії Apple ні за що не вибачався (прямим текстом цього не написано) – я прочитав його звернення. Просто звернення. І маркетинговий хід журналу. Але висвітлення цієї події, та ще й в такому ракурсі – це добре. Про акцію від МТС із нарахування 75 гривень: тут діло явно нечисте, щось там таки є, якісь додаткові умови і т.п.. Треба було детально розписати цю інформацію. Непогано загалом, не важко читати. 4 бала.
Мобільні концепти: та що ж знов за рибу гроші! І взагалі, концепт iBracelet виглядає як страшний технологічний восьминіг із сталевим панцирем (чи то пак, п’ятиніг).
Звісно: треба бути геніальною людиною, щоб сказати, що iPhone 5 буде таким же, як і iPhone 4, і 3, і перший. 1 бал.
Легенди: тільки хотів спитати «а де камера збоку поділася?», як помітив, що це різні телефони. То треба було модель 3250 розвернути так – точніше, клавіатурний блок – щоб було видно камеру, а не просто нічого.
Довелося вночі сидіти над рубрикою, що такі помилки робите? Хоч би на слово змінили опис моделі. 3,5 бала.
MOBILux-ексклюзив: взагалі-то, для таких речей є телефон із вбудованими нотатками. Я думаю, текстової інформації цілком вистачить для нагадування про певну подію. Хоча розширення для Google Chrome під назвою Evernote Clearly є вельми непоганою річчю. 3 бала.
Смарт-тюнінг: чудова тематика обрана на сей раз. Однак потрібно, аби товари були в наявності в українській мережі онлайн-покупок, бо насправді набагато більше людей, ніж ви думаєте, не розбираються із замовленнями з-за кордону.
Написано некоректно. Замість «записать видео в динамике» треба було сказати так: «записать динамическое видео». 3,5 бала.
MOBITest:
        Google Nexus 7: тест написаний добре, стандартна оцінка пристрою. Є помилка: треба було писати «систему», а не «система». 4 бала.
        Nokia 311: без круглої фотографії якоїсь презентації, діаграми настрою та скриншоту з грою вистачило б і дві сторінки. А то в цілому журнал вийшов не дуже інформативним, а на вільних сторінках (звільнених від хламу) ще можна було б дещо розмістити. І кнопки такі, що дідька ти в них попадеш пальцем – такі тонкі, що аж жах. Це хвороба всіх сучасних телефонів. 3 бала.
        Apple iPhone 5: почалось – бла-бла-бла, похвали, трошки критики – в дусі сучасності – і загалом виходить чудовий апарат. Ніяких незабутніх і позитивних вражень телефон не дарує – хіба що якщо взяти і ненароком розбити його. Тоді враження від власника гарантовані. Для чого купувати такий дорогий телефон? І вам, у редакції, для чого захоплюватися тактикою компанії? Де ж це важливий і відповідальний етап розвитку Apple, що вона замінила фірмовий роз’єм на новий? Грошей хоче й ще більше набрати. То де ж це добре для нас, користувачів? Ви ж представляєте інтерес користувачів? Чи вже ні?
Ви хоч читаєте те, що пишете? Чи любов, чи то пак, сяйво ідола не дає можливості бодай крапелиночку об’єктивного світла кинути на текст? Недоліки можуть бути у бюджетних телефонів, але флагман на те і флагман, що в нього їх не має бути! Я знаю – це така стратегія компанії; то чому її за це треба хвалити? І крім того, після слова «еще» кома не потрібна була. 2 бала.
MOBISurf – Java Hot Hits: опис браузера UCWEB 8 невдалий – є лексична помилка: у першому реченні «нет ничего лучше», а в другому – «лучше нет ничего». Дане повторення слів невиправдане.
 MOBISurf – калейдоскоп сайтів: англійські сайти. Хіба серед українських і російських немає достойних кандидатів на відбір до рубрики? А відео місяця вже треба було помістити в тест телефону. 2 бала.
Допомога спеціаліста: детально і цікаво. Зображень поменшало, майже не залишилось зображень для «хай буде». 5 балів.
Для професіоналів: нові технології потрібно, звісно ж, розкривати у статтях. Це добре. Але є лексична помилка: потрібно було сказати «в середині XVIII століття» або «в 50-х рр. XVIII ст. ». А це, між іншим, уже інший рівень помилок. Це вже не пунктуаційні, граматичні та орфографічні. Лексичні і стилістичні помилки – це помилки логічного типу. Їх важче знаходити, але ж, врешті-решт, працює хтось у редакції редактором чи ні? І ще одне – давайте не будемо казати, самі не знаючи, що воно й до чого. Струмом там фізично ніяк не можна вдаритися, це так, але вплив магнітного поля, та ще й такого особливого – адже ж там подається не просто струм, а з певними характеристиками; «самокруткою» – скрутивши провід самому і підключивши його до мережі – телефона не зарядиш. Так от, результатів на цю тему немає. І скоріше всього, вплив буде виявлено. Вірніше, він в будь-якому випадку є, питання в тому – шкідливий він чи ні. Шкідливий. Просто довготермінові – та, власне, й короткотермінові наслідки цього ще ніхто не вивчав. 4 бала.
Мобільна грамота: е… щось таке… гм… ну оце як попередні слова… Все наляпано і зліплено в купу. Грамота-то воно так, але ж… Це матеріалу для висвітлення кожної окремо взятої теми в цілу статтю нема, а розказати таки треба. От і вийшло лихо. Інформація корисна, але в такому поданні… Хоча тут – час покаже. І ще – знову iOS… 3,5 бала.
Під знакомLux: пульт до телевізора за 2000 гривень! Світ таки перевернувся з голови та й хтозна-куди. Промо-відео приладу для управління комп’ютером за допомогою жестів цікаве, але ж, як завжди, в реальному житті і пінг буде більшим, і розпізнавання не буде таким чудовим, і т.д., тому так радіти ще рано. Замок в телефоні – ненадійна річ. Викрасти легко. 3 бала.
Світ електроніки: важко орієнтуватися в таблиці. Навіть не те що орієнтуватися, а зчитувати дані з неї… Наче ми роботи якісь, чи що – кажу «зчитувати»… Ну так – читати таблицю важко, все якісь символи і багато… Треба таблиці характеристик переробити. А щодо миші Genius DX-ECO, то, по відгукам тих хто вже купив її, радіус дії її замалий – чи то пак, не вистачає, мабуть, потужності сигналу для передачі інформації на комп’ютер. Та й конденсатор недовго тримає заряд… Перший млинець вийшов комком. Подивимось, чи це перша партія товару така, чи сама розробка неякісна.
Щодо фотоапаратів: таки добре, що й дзеркалки вмістили сюди. Але ж хіба єдиним умінням створювати 3D хороша модель Sony α580? Дане речення хотіли виразити через жарт, та не вийшло. Підійшло б стандартне: «в центрі уваги». І щодо загальної структури: перероблюєте, то перероблюйте на краще. А то тепер незручно і читати, і розглядати фото пристроїв, і порівнювати їх характеристики. 3 бала.
Аксесуари: дві упаковки, в кожній – ще по два шнурка. Це добре, але одна упаковка була не прикріплена, що створювало небезпеку легкого її вилучення працівниками Укрпошти. 4,5 балів.
Анекдоти цікаві, але є й такі, від яких «впадаєш в ступор» – ну геть позбавлені гумору. Намагаєшся його там знайти – його там і близько нема. І крім того, славу «вічного телефону» має не 3110, а 3310. 2,5 бала.
Так, що там ще не згадав: а, ну так, звісно, обкладинка нікудишня – 1,5 бала, а каталог – все там же. 1,75 бала.

Висновки:об'єктивна оцінка – 3,04бала.

З осені 2007 року я купую журнал MOBILux. Але освоювати інтернет я почав трохи більше, ніж за рік після покупки першого номеру. Я так думаю, це десь було 4 листопада – я собі купив Utel і став активним користувачем інтернету. Активним настільки, що декому це не подобалося. Тим не менш, це стало невід’ємною частиною мого життя. Ім’я gotenot закріпилося за мною на все життя. Вже з листопада 2008 року я почав брати активну участь на форумі, публікуючи свої відгуки про журнал. На даний момент включно з оцим їх у мене вже є 51. За 5 років журнал змінювався, і не раз. Не весь повністю, так окремі його компоненти. І завжди цікаво заглянути за куліси –  що ж там? Завжди цікаво подивитись невдалі дублі фільму. Або не те що невдалі, а ті, що не потрапили до фінальної збірки. І так, тепер черга MOBILux-у. Представляю увазі читачів, та й для членів редакції – те, що могло бути частиною сьогодення журналу, але так і не стало реальністю. Запрошую всіх за цим посиланням – http://www.weblancer.net/users/Eliria/portfolio/ – портфоліо користувача сайту http://www.weblancer.net/. На сторінці Андрія Іванова у вконтакті зазначено що це – його дружина. Що ж, цікаво і враз все зрозуміло. Цікаво інше: одружилися вони до того, як Оксана почала працювати в якості дизайнера для журналу, чи одруження – наслідок знайомства чисто по роботі? Але повернемось до концепцій. Дещо втілено в життя, так, дещо має свою реалізацію, але чого нема, того нема. Не звертатиму увагу на дизайн сторінок реклами в журналі – це нам нецікаво, – подивімося ось на що: http://www.peeep.us/1c84d2c3 – дизайн вк...