Фрилансеры предложат свои варианты уже через несколько минут!
Публикация заказа не займет много времени.
Літак Solar Impulse: «Чисті технології – це вигідно та ефективно!»
Solar Impulse 2 — перший у світі літак на сонячних батареях, який здійснив навколосвітню подорож та перетнув Тихий та Атлантичний океани. У кріслі пілота по черзі були Бертран Піккар (Bertrand Piccard) — автор ідеї, нащадок повітроплавця, та інженер Андре Боршберг (André Borschberg). Команда Solar Impulse — унікального та по-швейцарські екологічного проекту, поділилася основними принципами роботи та планами на майбутнє.
Фото: alliance.solarimpulse.com 
Solar Impulse був створений не для того, щоб перевозити пасажирів, а для того, щоб донести ідею. Показати, що наявні джерела альтернативної енергії та нові технології дозволяють досягти того, що більшість вважала неможливим. Привернути увагу до необхідності змін заради майбутнього планети Земля.
Навіть розуміючи, що наші вчинки загрожують загибеллю всій планеті, більшість, все рівно, не готова відмовитися від звичних стандартів життя. Заклики до таких жертв завжди будуть наштовхуватися на супротив. Хто відмовиться від свого автомобіля через те, що рівень моря підніметься за 30 років?Саме тому, краще продемонструвати людям, що кожен може зберегти та навіть покращити якість життя лише завдяки доступним та екологічним технологіям, скоротивши при цьому негативний вплив на навколишнє середовище.
Рішення екологічних проблем існували і раніше, але вони не були вигідними. Сьогодні чисті технології, котрі здатні приносити прибуток, вже розроблені. Нові системи опалення, кондиціонування чи освітлення, нові комунікаційні мережі та системи розподілення енергії. 
Щоб батареї заряджалися, літаку необхідно багато сонця. Купчасто-дощові хмари можуть стати фатальною перепоною. Саме тому команда метеорологів на землі та пілоти в небі повинні передбачити такі явища, щоб уникнути непотрібного ризику. Також важливо, щоб літак не піддавався впливу надто сильних вітрів та дощів, котрі можуть його пошкодити. Враховуючи все це, було складено графік та маршрут подорожі. Пілоти розпочали переліт у березні, встигли перелетіти над Індією до початку сезону дощів. Те, що точкою відправлення стала Перська затока, не було випадковістю: там постійно світить сонце.
Більшість літаків обладнано системою протиобледеніння. Solar Impulse немає такої. Отже, цьому літаку у жодному разі не можна потрапляти у зони рекордно низьких температур. Навіть знижуючись під час нічного перельоту, пілот не вимикає двигуни, хоча це могло б зекономити дорогоцінну енергію. Працюючий двигун дає впевненість у тому, що холод не пошкодить всієї системи літака і вранці він буде працювати.
Особлива складність для пілота – надто мало часу на сон. Пілотам не можна спати під час перельотів над населеними пунктами. Пильнувати без сну доводилось від 24 до 46 годин. Єдине, що рятувало — періоди розслаблення за допомогою медитації чи самогіпнозу. А от під час перельотів через океан, котрі тривали від 3 до 5 днів, можна було і поспати, але не довше 20 хвилин.

Надто довго ми відносилися до енергії так само, як людина, котра миється в дірявій ванній, і замість того, щоб закрити дірки, залишає увімкненим кран, щоб рівень води постійно підтримувався. І це не перебільшення. Сьогодні ми втрачаємо половину всієї виробленої енергії через неефективність систем, приладів та будівель.
Наша головна мета – не революція у промисловості, а зміна відношення людини до енергії та екологічних технологій. Solar Impulse 2 – це чудові аеродинамічні показники, легкість та міцність матеріалів, електродвигуни із 97% ефективності, світлодіодні лампи для зовнішньої та внутрішньої системи освітлення, спеціальна піна-ізолятор, котра може знизити енергоспоживання у кожному будинку, батареї з високою щільністю енергії та ульратонкі сонячні комірки. Все це може бути використано у побуті, а отже може зробити цей світ набагато кращим. Це дуже важливо для стійкого розвитку. І деякі з цих технологій вже використовуються.
Кожну годину у світі споживається близько одного мільйона тонн палива. Згоряючи, він забруднює атмосферу та змінює клімат. Але все це можна змінити. Відновлювана енергія дозволяє зменшити нашу залежність від вуглецевого палива.
Сьогодні Фонд Solar Impulse Foundation працює над розвитком Всесвітнього альянсу за ефективні рішення. Ціль альянсу, створеного під час конференції з клімату COP22, – об'єднати всі стартапи, компанії, інститути та організації, які пропонують, створюють чи підтримують ефективні та вигідні рішення, щоб зробити наше майбутнє чистим. На конференції COP24 в кінці 2018 року ми плануємо представити каталог, у якому буде 1 000 таких рішень.
Джерело: da-voda.com
Для КліматІнфо переклала та підготувала Ірина Ісай
Редактор: Наталія Вознесенська