Найдите исполнителя для вашего проекта прямо сейчас!
Разместите заказ на фриланс-бирже и предложения поступят уже через несколько минут.

GlenFlow - это быстрорастущая бизнес-консалтинговая компания, специализирующаяся на информационных технологиях. Мы помогаем создавать концептуальную архитектуру и roadmaps, предоставляя точные решения и необходимые ресурсы для адаптации и продвижения бизнесов .

Мы ищем графического дизайнера, который будет сотрудничать с нами на многих проектах.

Рассматриваем кандидата, который смог бы начать с 40 часов в месяц и со временем увеличить нагрузку.

Идеально, если бы вы могли присоединиться к нашей команде на постоянной основе в будущем.

Мы ищем человека, который любит и умеет создавать эстетические дизайны, узнавать новое, учить других и хочет сотрудничать в позитивной динамичной команде.

Обязанности:

  • Design lightweight prototype concepts/basic wireframes
  • Develop a customer-centric UX with our team and customers
  • Develop and iterate web, desktop, and mobile mockups/drafts
  • Create pixel-perfect, world-class user interfaces and original, eye-catching visual designs
  • Support, communicate, course-correct, and revise through the development phase
  • Maintain a critical eye and obsessive attention to detail
  • Create engaging content for the company’s website and marketing collateral
  • Edit visual content and photos, create email/presentation templates
Требования:

  • A strong, dynamic portfolio showcasing a refined design aesthetic
  • Experience with UX and UI
  • Deep knowledge of cross-platform web/mobile usability standards and UI specifications
  • Understanding of Mobile, Web, and Desktop design fundamentals
  • Experience taking a project from conceptual version through to final production assets
  • Proven ability to multi-task and execute against multiple projects running in parallel paths
  • Strong experience of working with Figma, InVision, Sketch
  • Up-to-date knowledge of design software like Adobe Illustrator and Photoshop
  • Ability to collaborate with copywriters and business stakeholders for successful marketing-related launches
3 года назад
glenflow_hr
Светлана
35 летУкраина
3 года в сервисе
Был