Фрилансеры предложат свои варианты уже через несколько минут!

Публикация заказа на фриланс бирже не займет много времени.

Перевод текста на литовский – №2

Pagal „Lietuvos sveikatos mokslų universiteto“ esančio Kaune duomenys, 2020  metais Lietuvoje bus užfiksuota daugiau nei 200 000 mirčių nuo širdies ligų. Kas penktas lietuvis miršta nuo širdies smūgio. Hipertenzija, užterštos kraujagysles ir širdies lygos sukelia priešlaikinę mirtį. Kaip to išvengti ir pratęsti gyvenimą 12-17 metų? Apie tai skaitykite toliau.
Visi žino, kad aukštas slėgis, insultas ir širdies smūgis - tai pasekmės, su kuriomis susiduriame kai kraujagyslių tinklai užsiteršia  cholesterolio. 9 iš 10 lėtinių ligų priežasčių, tai užterštos cholesterolių kraujagysles. Šios lygos nepagydomos. Taigi, kas yra hipertenzija ir kuo ji pavojinga?
Hipertenzija - tai liga, kuria serga kas trečias suaugęs lietuvis  .Be abejo, žmones turi žinoti apie šia liga, tiesa? Kaip be nebūtu liūdną, situacija yra visiškai priešininga. Piliečiai nežino apie ligos pavojų ir todėl neiškreipia į gydytojus, o tarp žmonių kurie žino savo diagnoze daugelis nebegauna tinkamos pagalbos: vaistus jie vartoja nereguliariai ir netinkamomis dozėmis, arba nebevartoja visai. Toks požiūris į gydimą gali atnešti daugybe pasekmių, arba būti pavojingas paciento gyvybei
Kad išvengtumėme pasiekimų, turime atsakyti į šios klausimus:

 • Ką turi žinoti žmones sergantis Hipertenzija?
 • Kodėl būtent kraujagysles yra atsakingos už 85% mūsų sveikatos?
 • Kuo dar nuodijamos kraujagysles, be cholesterolio?
 • 4 ryškus ir 7 neakivaizdus blogu kraujagyslių požymiai
 • Kaip valyti kraujagysles namuose saugiai?

Į šiuos klausimus atsakė Lietuvos psichofarmakologas, neurobiologas, biochemikas, gamtos mokslų profesorius, Lietuvos mokslų akademijos narys -Liudvikas Benetis. Per visą savo profesinę karjerą jis buvo susijęs su „Lietuvos sveikatos universiteto Farmakologijos institutu“ Kaune.
Adomas Kovalskis: „Profesoriau, jūs visada sakote, kad kraujagyslės yra atsakingos už 85% kūno sveikatos? Kodėl taip yra? "
Ludvikas Benetis: „Koks yra didžiausias organas žmogaus kūne? Nedaugelis žino, bet iš tikrųjų didžiausias organas yra mūsų kraujotakos sistema. Indai yra ne tik vamzdeliai, kuriais teka kraujas. Tai sudėtingas organas, kurio gedimas iškart sukelia kančią.

        Taigi, kas atsitiks, jei kraujagyslės nebus gydomos:

 • Išsiplėtusios kojų venos -venų varikozė, nuolatinis patinimas ir amžinas kojų sunkumas, šalčio pojūtis ar nepakeliamas deginimo pojūtis.
 • Užsikimšusios kraujagyslės, kurios maitina kepenis - hepatitas. Suvalgius riebaus maisto - kartokas raugėjimas.
 • Susilpnėjusios ir nešvarios kraujagyslės sąnariuose - sausa kremzlė. Sąnariai yra nusidėvėję ir skausmingi, prasideda osteochondrozė, atsiranda išvaržos.
 • Susilpnėja išangės kraujagyslės - hemorojus žydi purpuriniais kauburėliais.
 • Silpni akių indai - pablogėja regėjimas, išsivysto Katarakta .
 • Ir, žinoma, kraujagyslių ligų karalienė, Jos Didenybė - hipertenzija. O hipertenzija yra insulto motina ir širdies priepuolio sesuo.


„Nėra laimės be sveikatos“ - ir nėra sveikatos be švarių kraujagyslių “

Pavyzdžiui, antsvoris yra glaudžiai susijęs su kraujagyslėmis. Kraujagyslės, užsikimšusios cholesterolio, priverčia organus badauti, indai negali aprūpinti jiems būtinu maistinių medžiagų kiekiu. Todėl smegenys siunčia signalus - reikia valgyti. Ir žmogus valgo. O organams vis dar trūksta maisto dėl užsikimšusių kraujagyslių. Smegenys vėl liepia valgyti. Vėl ir vėl.
"Jei įprastas kraujagyslių skersmuo yra piršto storis, tai 5 kg cholesterolio plokštelių sumažina skersmenį iki 4 degtukų dydžio.“
Adomas Kovalskis: Profesoriau, visi žino, kad cholesterolis yra blogas. Tai jis užkemša mūsų kraujagysles, riboja ir trikdo kraujotaką. Bet ar kaltas jis vienas ?
Liudvikas Benetis: „Taip, tiksliai. Cholesterolio plokštelės, taip pat žinomos kaip „aterosklerozinės plokštelės“, lemia maždaug 60–70% kraujagyslių užteršimo. Iki 50 metų žmogaus induose kaupiasi iki 5 kg cholesterolio plokštelių. Cholesterolio nuosėdos 4-5 kartus apriboja kraujo tekėjimą induose.
Jei esate vyresnis nei 45 metų ir niekada nevartojote vaistų kraujagyslėms valyti, garantuoju, kad turite problemų su kraujotaka. Kraujagyslės užkimštos cholesteroliu, kraujo krešuliais - beveik natūralūs senėjimo procesai. Žinoma, šiandieninis maistas, tabletės, rūkymas ir alkoholis užsikimšimo procesą pagreitina 5–8 kartus.
Mažiausias stresas, besikeičiantys orai ir magnetinės audros iškart veikia jūsų sveikatą. Padidėja slėgis, svaigsta galva, spengimas ausyse, pradeda skaudėti galvą ar sąnarius.
4 ligos, kurias sukelia užsikimšusios kraujagysles:

 • „Hipertenzija“

Pagrindinis hipertenzijos simptomas yra galvos skausmas. Taip yra dėl smegenų kraujagyslių susiaurėjimo. Taip pat dažni hipertenzijos simptomai yra sunkumo jausmas galvoje, širdies plakimas ir galvos svaigimas.

 • „Varikozė“

Bjaurios, patinusios kojų venos, sunkumas ir skausmas, patinimas. Cholesterolis ir kraujo krešuliai užkemša jūsų venas. Palaipsniui atsiranda kraujagyslių „žvaigždutės“, kurios vėliau virsta kraujagyslių „tinklu“.

 • „Hemorojus“.


Užsikimšus išangės drenažo kraujagyslėms, hemorojus išsipučia Jei pirmiausia užsikemša kraujagyslės, atsiranda išangės įtrūkimai, o vėliau plyšta.

 • „Osteochondrozė“.


Tai yra kaulų ligų grupė, kuomet pažeidžiamas endochondrinį ląstelių kaulėjimas, tai lemia sąnarinio tarpo sumažėjimą, disko degeneracija, vėliau procesas pereina į slankstelių kūną, į tarpslankstelinius sąnarius, raiščius.

7 įspėjamieji ženklai

 • „ Tynimas“

Vakare kojos ištyna, kojinių gumytes įsiveržia į kulkšnis. Veidas taip pat ištyna ir atsiranda maišeliai po akimis. Pūtimas signalizuoja, kad jūsų vidaus organai yra patinę.

 • „Tinnintus“

Nuo vos girdimo girgždėjimo iki garsių kaukimų ir varpelių, kurie trukdo susikaupti. Tai yra padidėjusio smegenų kraujagyslių, spaudžiančių ausies būgną, slėgio pasekmės.

 • „Galvos svaigimas“.

„Girtos“ galvos jausmas, aštrūs ir staigūs galvos svaigimo priepuoliai rodo, kad kraujagyslių aparatas „badauja“. Klausa taip pat dažnai kenčia.

 • „Nemiga“

Ar jaučiatės pavargė, bet negalite užmigti? Priežastis - nepakankamas hipofizio aprūpinimas krauju. Jis nustoja gaminti melatoniną, miego hormoną.

 • „Nuovargis“.

Jėgų visai nėra. Nenoriu nieko daryti. Aš tiesiog noriu atsigulti. Šis pojūtis atsiranda, kai jūsų kūnas pereina į energijos taupymo režimą. Jūsų organai negauna pakankamai maisto per užsikim&a...