Фрилансеры предложат свои варианты уже через несколько минут!

Публикация заказа на фриланс бирже не займет много времени.

Фірмовий стиль підприємств індустрії гостинності – №4

Фірмовий стиль підприємств індустрії гостинності


ЗМІСТ

ВСТУП
  • Поняття фірмового стилю та його значення в індустрії гостинності функції і структура

  • Роль та значення фірмового стилю. Розробка фірмового стилю на прикладі готелю «Marriott»

  • Розробка напрямків і заходів вдосконалення іміджу


ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ТА ДЖЕРЕЛ


ВСТУП


Актуальність теми. Фірмовий стиль готелю - це не тільки дизайн будівлі, інтер'єр і декор. Це також і правила оформлення друкованої та сувенірної продукції, реклами, документації, принципи використання логотипу, визначення фірмових шрифтів і кольорів, внутрішні стандарти готелі, корпоративний одяг, правила поведінки персоналу.
Завдання фірмового стилю - сформувати у споживача стійкі асоціації з цією готелем, тому він повинен робити готель унікальною, виділяти її.
Багато хто вважає, що фірмовий стиль - це тільки візуальне сприйняття (логотип, кольори, шрифти і т.д.). Але насправді є ще частина аудіо-сприйняття споживача. Це, наприклад, девіз готелю, гасло, яке готель використовує на своїй рекламній продукції або який звучить з вуст персоналу. Наприклад, у готелів мережі "Radisson SAS" девіз "Yes, I can" (Так, я можу!). Цей девіз у вигляді значка носить персонал готельної мережі, і він говорить про готовність персоналу допомогти клієнту з будь-якої його проблемою.
Найважливішим напрямком діяльності підприємств, що працюють в сфері гостинності, є просування продукту на ринок, реклама і реалізація підготовленого пакету послуг. На сьогоднішній день засоби масової інформації, спеціальні видання, рекламні проспекти буквально переповнені різноманітними пропозиціями різнопланових готелів, мотелів, костелів тощо, і шлях готельного підприємства до успіху полягає в тому, щоб довести до потенційного клієнта відповідну інформацію і викликати його відповідні дії.
Актуальність реклами нині не викликає сумніву так як вона грає ключову роль у розвитку ринкової економіки і є її важливим елементом. Реклама - дієвий інструмент у спробах підприємства донести інформацію до своїх клієнтів, модифікувати їх поведінку, залучити до пропонованих послуг, створити позитивний імідж самого підприємства, показати його суспільну значимість. В основі реклами - інформація і переконання. При цьому однією з головних завдань реклами стає формування образу підприємства.
У країнах з високим рівнем життя витрачаються величезні кошти на рекламу, а, отже, на формування фірмового стилю підприємств.
Фірмовий стиль (або Corporate Identity) - створюється фахівцями (дизайнерами) для формування сприятливого іміджу підприємства та підвищення ефективності її рекламних контактів із споживачами. Якщо виробника позбавити такого ефективного зв'язку з споживачем, то він перестане вкладати кошти в удосконалення старих та створення нових товарів. Прагнення до розвитку, конкуренція в підприємництво будуть в'янути. Саме фірмовий стиль характеризує підприємства і відмінність його від інших.
Фірмовий стиль - це не тільки засіб формування іміджу підприємства, але і певний носій інформації. Дотримання фірмового стилю позитивно впливає на ставлення до неї споживачів, їх довіра та визнання. Так як вважається, що, якщо присутній зразковий порядок на виробництві, то він існує і в інших областях діяльності підприємства.
Обрана тема курсової роботи видається мені цілком сучасною і актуальною, так як вивчення питань щодо фірмового стилю та іміджу підприємства є важливим як для споживачів так й для фахівців готельної індустрії та фахівців з інших областей діяльності..
Метою даної курсової роботи є розгляд особливостей формування та розвитку фірмового стилю підприємства готельної індустрії. Об'єктом роботи є готельне підприємство на прикладі готелю «Marriott». Предметом дослідження стало проведення аналізу актуальності питання щодо фірмового стилю підприємства на прикладі готелю «Marriott».  • Поняття фірмового стилю та його значення в індустрії гостинності функції і структураФірмовий стиль - основа формування іміджу будь-якої організації. Фірмовий стиль прийнято вивчати, виходячи з декількох функціональних аспектів.
По-перше, як дизайн об’єкту. У цьому випадку він зводиться до створення і подальшої доробки фірмового блоку, тобто можливих поєднань логотипу, набору фірмових шрифтів і самої необхідної текстової інформації.
По-друге, як елемент маркетингового комплексу, що включає рекламу і PR. Класичний приклад: створення й підтримка бренда.
По-третє, як елемент менеджменту. Це не що інше, як корпоративна культура.
Фірмовий стиль використовується буквально у всьому: у зовнішньому і внутрішньому дизайнах будівлі готелю, у доборі та створенні аксесуарів і оснащення (техніка, меблі, текстиль, елементи декору) і, звичайно, всіх видах реклами.
Як елемент фірмового стилю можуть розглядатися такі внутрішньо фірмові стандарти, як швидкість і якість обслуговування, ставлення до клієнта, санітарно-гігієнічні характеристики тощо.
Більша частина носіїв фірмового стилю розрахована на візуальне сприйняття, і лише невелика на аудіальне. Однак у готельному бізнесі є можливість використовувати кінетичний тип сприйняття. Меблювання, декор та оснащення будинку - безпосередні носії фірмового стилю, а їх сприйняття здійснюється не тільки очима, тому на перший план виходить фактура і якість усього оснащення.
Готель - не просто житлове приміщення, принципи оформлення готелю і звичайного житла різні. Головна складність - зробити готель єдиним і неповторним місцем, в якому завжди комфортно і затишно. Підходи до оформлення готелю варіюються від традиційних і екстравагантних. «класицизм», «бароко», «модерн», «арт-деко», «мінімалізм», «хай-тек» - ось далеко не всі стилі, що існують в архітектурі і відповідно в дизайні інтер'єру.
Як правило, архітектура, внутрішній дизайн і реклама диктуються основною концепцією підприємства, яка визначається специфікою роботи готелю, її профілю, призначення, кількості та контингенту туристів. Так, помпезність і розкіш характерні для готелів високого класу, нерідко приймають акторів, поп-зірок і політиків. Простим і функціональним інтер'єрам віддають переваги бізнес-туристи. Якщо готель - архітектурний пам'ятник, елемент ансамблю. інтер'єри й оснащення логічніше витримувати в тому ж стилі, що і сама будівля. Такий підхід беззаперечний зі стилістичної точки зору. Багато готелів витримують у дусі традицій буквально всі, починаючи з рішення інтер'єрів і закінчуючи рушниками та посудом. Для них головне - атмосфера й унікальність.
Появі особливого іміджу сприяє наявність «фірмових» послуг або якоїсь ізюминки - чогось особливого, чого немає у конкурентів.
Стиль готелю може бути і змішаним: класичний інтер'єр цілком допускає використання сучасних меблів. Головне в дизайні - загальна лінія, окремі елементи інтер'єру повинні гармонійно і природно поєднуватися між собою.
Важливий елемент стилю готелю - її персонал. Враховуються зовнішній вигляд співробітників, манера триматися, вміння спілкуватися з різними клієнтами. Бездоганний зовнішній вигляд співробітників - значна перевага, але далеко не всі. Персонал, як і інтер'єр, повинен бути стильним. Уніформа - це і мода, і стиль, і дух готелю одночасно. Важливо щоб зовнішній вигляд працівників не «вибивався» із загальної концепції готелю.
Фірмовий стиль - це те, що відрізняє дану готель від безлічі подібних підприємств. Його створення не терпить дрібниць, він проявляється буквально у всьому:
  • в стилі ведення справ підприємства;
  • стилі спілкування співробітників в готелі і поза нею;
  • у зовнішньому вигляді співробітників;
  • в тому, який представляється готель, її зовнішній вигляд;
  • в інтер'єрі, колірній гамі, освітленості, тобто всього того, що створює внутрішній і неповторний вигляд готелю;
  • в проведеної рекламної компанії.

Імідж - це забезпечення сприятливого сприйняття готелю, відомого клієнтам. Імідж готелю визначається його місцем розташування, пропонованими послугами і зручностями. У поняття іміджу включається також назву, зовнішнє сприйняття і внутрішня атмосфера готелю, кваліфікація обслуговуючого персоналу і т. п.
Серед основних функцій фірмового стилю виділяють:
1. Ідентифікація. Фірмовий стиль дозволяє споживачеві без особливих зусиль дізнатися про потрібний товар (фірму, послугу) за деякими зовнішнім ознаками.
2. Довіра. Якщо споживач мав змогу переконатися в якості продукції (послуг) підприємства, це викликає довіру й споживач буде зацікавлений у поширені позитивної інформації про підприємство та його послуги (товари). З іншого боку, наявність фірмового стилю саме собою викликає довіру.
3. Реклама. Наявність фірмового стилю значно підвищує ефективність реклами. До того ж, всі об'єкти, що містять елементи фірмового стилю, самі по собі є рекламою.
Мета фірмового стилю - закріпити у свідомості покупців позитивні емоції, пов'язані з оцінкою якості продукції, її бездоганності, високого рівня обслуговування й забезпечити продукції підприємства і самому підприємству особливої уваги та відомість підприємства загалом.
Отже, наявність фірмового стилю непрямо гарантує високу якість товарів та послуг, бо вона свідчить про впевненість його власника в позитивному враженні, що він виробляє на споживача.
Фірмовий стиль забезпечує організацію такими перевагами, виконуючи такі функції:
1) Підвищення корпоративного духу, єдності співробітників й створення відчуття приналежність до спільній справі, виховує фірмовий патріотизм;
2) Допомога споживачам орієнтуватися серед рекламної інформації, швидко і безпомилково знаходити потрібну фірму;
3) Вказує споживачам на стабільність і довгочасність, компанії.
7) Скорочує витрати на рекламу і РR, одночасно посилюючи її ефект і створюючи сильний бренд.
Система фірмового стилю включає у собі такі...