IMG_2790.jpeg

Юрист – фахівець, який має професійніправові знання у галузі юридичних наук, законодавства та практики його застосування.

 

 Діяльність юриста характеризуєтьсямножинністю соціальних зв'язків, повсякденним безпосереднім дозволомжиттєвих ситуацій, що виникають у всіхсферах життєдіяльності людей: у побуті, сім'ї, праці, економіці, сфері культури, соціальногозабезпечення і т.д. І немає нічого більшнепрофесійного для юриста, ніж проявбайдужості, байдужості до долі людини. Юридична професія вимагає від особистостіоб'єктивності, володіння почуттямсправедливості та співчуття, особистоїбездоганності.

 

Необхідні знання для отримання роботи

 Підготовка майбутнього юриста передбачає всобі вивчення таких дисциплін, як історія, філософія, логіка і географія. Особливоважливу роль у підготовці відіграє історія. Саме знання історії дозволяє аргументовановигравати справи і вирішувати різні складніпитання. Логіка ж допомагає розвити логічнемислення, яке також потрібне, щобпідготуватися до процессу.

Діяльність юриста потребує знаннягромадянського, підприємницького, комерційного, адміністративного, трудового, фінансового законодавства. А також – навичкиоснов адміністрування, ведення правовоїдокументації з використання сучаснихінформаційних технологій, етики діловогоспілкування, організації праці та управління. Слід чітко розуміти, що працювати юристможе лише за наявності диплому про вищупрофесійну освіту за необхідноюспеціальністю. 

 

Обов’язки на роботі

• консультації для людей чи компаній щодоїхніх прав та обов’язків;

• допомога зі створення стратегії бізнесу врамках закону;

• підготовка різного роду договорів тадокументів;

• оформлення та нотаріальне засвідченнядокументів (лише на посаді нотаріуса);

• захист прав клієнтів у кримінальних тацивільних справах у суді (лише у статусіадвоката);

• стеження за дотриманням законів, проведення розслідування та збирання доказів(як слідчий і прокурор);

• у статусі судді тлумачити і застосовуватизакон до конкретної ситуації, ухвалюючизважене і законне рішення.

Будь-хто з юридичних фахівців має правозайматися викладацькою й науковоюдіяльністю, передаючи свої знаннямайбутньому поколінню юристів. До речі, вчені не тільки пишуть дисертації, але і берутьучасть у творенні законів (юристи, якіпредставляють апарат Президента України, народних депутатів, Кабінету МіністрівУкраїни чи Національного банку України).

Навички які знадобряться юристу

Найважливіша навичка — відмінна пам’ять. Без знань законів і підзаконних актів Україниюристу нікуди. А якщо у нього міжнароднийпрофіль, то і законодавства країни, з якоюпрацює компанія.

 

 

Юристу знадобляться:

• ​розвинені аналітичні здібності, логіка;

• ​посидючість, клопітливість, увагадо деталей;

• ​вміння виступати публічно;

• ​навички ділового листуваннята складання документів;

• ​загострене почуття справедливостіта чесність.

• ​І не варто забувати про непідкупність, адже часто від рішення юриста залежитьдоля компанії або навіть держави.

 

Чи актуальна професія

 Юридична професія є важливим аспектомбудь-якого суспільства, оскільки воназабезпечує дотримання законів і нормативнихактів та захищає права громадян і організацій. В Україні професія юриста є особливоактуальною з огляду на постійні зусиллякраїни, спрямовані на зміцнення правовоїсистеми та захист прав людини. Очікується, що зі збільшенням складності правовихпитань та зростанням міжнародної торгівлі таінвестицій, попит на кваліфікованих юристівзалишатиметься високим і в майбутньому.

Очікування від зарплати юристів

 Заробітна плата юриста в Україні можеваріюватися залежно від його досвіду, місцезнаходження та сфери практики. Заданими Асоціації правників України, середнязаробітна плата юриста в Україні становитьблизько 15 000-20 000 гривень на місяць. Однак досвідчені юристи у великих фірмахабо з власною практикою можуть зароблятизначно більше.

На закінчення, щоб стати юристом, потрібнопоєднати природні здібності зі спеціальноюпідготовкою та освітою. Маючи відповіднінавички та відданість справі, люди можутьзробити успішну кар’єру в юридичнійпрофесії в Україні та зробити свій внесок урозвиток справедливого та чесногосуспільства.