Фрилансеры предложат свои варианты уже через несколько минут!
Публикация заказа не займет много времени.

Выпуск новостей

Вікторія ЛІСЕЦЬКА, ведуча: Триває інформаційний ефір на 24 каналі. В студії знову з вами я, Вікторія Лісецька і мій колега Сергій Мельничук.
Сергій МЕЛЬНИЧУК, ведучий: Ми продовжуємо слідкувати за політичними митарствами українського вимушеного переселенця, колишнього президента Грузії та екс-губернатора Одеської області Михайла Саакашвілі.
ВЕДУЧА: Михайло Саакашвілі, я нагадаю, вирішив повертатися в Україну поїздом "Інтерсіті". Плани змінили і в Краковець вирішили не їхати, аби уникнути провокацій, які там готувалися. "Укрзалізниця" дала вказівку адміністрації поїзда не виїжджати доти, поки Саакашвілі не вийде з вагона. Увесь цей час за ситуацією на місці стежить наша Валерія Кірічева. Вона зараз з нами на прямому скайп-зв'язку. Отож, Валеріє, вітаю! Тобі слово.
Валерія КІРІЧЕВА, кореспондент: Вітаю ще раз студія. Потяг досі стоїть на станції . Ви можете побачити ось за мною він зараз. Журналісти так само, одні знаходяться в середині, тому що там закрили двері, інші знаходяться зовні ті, хто вирішив залишитися тут. Буквально о 13:07 за місцевим часом мав поїхати потяг. Всі зайшли, вже всі влаштувалися і потім оголосили про те, що по гучномовцю оголосила українська сторона, що потяг не рушить, поки Михайло Саакашвілі з нього не зійде. І тому після цього відразу Михайло Саакашвілі дав гучну заяву. Прошу, пряма мова.
Михайло СААКАШВІЛІ, екс-президент Грузії, екс-голова Одеської ОДА: Они хотят на польской территории за счет заложников решить проблему. Если страна в себе уверена, она пускает на свою территорию. Но потом приходят пограничники и останавлиют. Они не верят своим пограничникам. Настолько не верят своим людям, настолько не верят своим даже. Они остановили меня на чужой территории, чтоб я не дай бог, в Украину не попал, чтобы там не дай бог, какой-то пограничник меня не пропустил.
КОРЕСПОНДЕНТ: Після цього виступу всі вирішили написати депутати, які приєдналися до Саакашвілі, заяву до поліції в Перемишлі, що затримують потяг і не дають поїхати. Але попросили, щоб Саакашвілі цього листа не підписував, тому що так домовилися депутати. Мустафа Найєм про це говорив, потім про це говорив Сергій Власенко, Валентин Наливайченко про це зауважив, що тільки вони будуть підписувати листа. Після того, як вони захотіли підписувати листа, було оголошено відразу, що потяг поїде і знову зачинилися двері. Всі очікували, що він рушить з місця, але цього так і не сталося. І ось вже зараз за місцевим часом 14:00. Потяг вже стоїть більше ніж 45 хвилин. І знову ніхто не рушає, тому що знову була вказівка, що начебто потяг нікуди не рушить. Хоча представник, який супроводжує Саакашвілі Яцек Саріуш-Вольський євродепутат і політичний діяч Польщі звертався до міністра закордонних справ Польщі, аби той владнав ситуацію, чому не їде потяг. Тому що зараз потяг знаходиться на території Польщі. І законного підґрунтя для того, щоб затримувати його тут, в польської сторони немає. Але як я розумію, то ці слова мали ще також дійти до нашого міністра закордонних справ. Як він на це відреагував поки що ми не знаємо і тому поки потяг стоїть і надалі на станції. Скільки буде ще стояти нам невідомо. Студіє!
ВЕДУЧИЙ: Валеріє, ще таке питання, якщо можна. Скажи, будь-ласка, а з якого такого доброго дива пан Якец Саріуш-Вольський звертається до МЗС з тим, щоб зрушив все є таки потяг. І взагалі, чи можна говорити про якесь лобі в Польщі зокрема на підтримку Михаїла Саакашвілі?
КОРЕСПОНДЕНТ: Пан Яцек підтримує, він як представник, як він сам сказав, від європейської спільноти, від євродепутатів, який приїхав тут підтримати Михайла Саакашвілі і він не пояснював, чому він сам зателефонував, але сказав, що він зателефонував і виясняв, чому затримується потяг саме в Перемишлі. На що відповіли, що потяг може спокійно собі рушати і їхати, ніхто його не затримує.
ВЕДУЧА: Останнє питання. Скажи, будь-ласка, оскільки в потязі не тільки Михайло Саакашвілі і його група підтримки, що кажуть пасажири, які мали сьогодні о 13:00 за польським часом вирушити до України.
КОРЕСПОНДЕНТ: Пасажири поки що просто сидять всередині. В деяких навіть відкриті двері до деяких вагонів, але люди кажуть, когось мають висадити. Я питала, кого мають висадити, вони кажуть, ми не знаємо. Хтось знає про те, що Саакашвілі в середині, хтось не знає. Спочатку як тільки ми приїхали, була дуже велика кількість людей на платформі, які підходили і казали, що ми з вами, пане Саакашвілі, ми вас підтримуємо. Це були українці, які приїхали так само потягом Інтерсіті до Перемишлю. Тому поки ніхто не виходить із людей. Всі сидять в середині, нікого немає на платформі з пасажирів. Вони очікують, що ось можливо скоро зможуть поїхати, але ніхто так відверто не обурюється, чому.
ВЕДУЧА: Це тішить, що ніхто з пасажирів цього Інтерсіті не поспішає на літак чи ще кудись. Дякую тобі, Валеріє. Обов'язково тебе ще почуємо в наших ефірах. Це була наша кореспондентка Валерія Кірічева з Польщі, з Перемишля, де вона разом з Михайлом Саакашівілі очікує на відправку поїзду Інтерсіті до України. Колего, Сергію, скажи, будь ласка, як може завершитись ця ситуація у Перемишлі, оскільки вже нібито задіяне МЗС Польщі і нібито задіяне і наше МЗС повинно бути і чи рушить поїзд?
ВЕДУЧИЙ: Розумієш, я не є експертом, який в принципі має щось розумне сказати з того приводу, але ми маємо можливість про це в Сергія Гайдая потім спитати, коли він до нас дійде. Ще очікуємо надвечір на Олексія Гараня, політолога, ще очікуємо на Валерія Калниш. І в принципі саме в цих людей ми будемо питати з приводу того, яким чином може завершитися ця історія. І від себе хочу додати, що я просто в захваті від того, як працюють наші колеги на місці, тому що якщо ви дивилися трошки раніше пряму трансляцію з місця подій, то журналісти просто показують чудеса еквілібристики, вони навіть зависають на полиці над спікерами, тримаючи мікрофон згори. Це дійсно, це високий клас журналістики, я вважаю.
ВЕДУЧА: І ще один високий клас журналістики маємо змогу почути просто зараз від нашого Віталія Кублікова. Він сьогодні цілісінький день просидів на контрольно-пропускному пункті Краковець, де власне і очікували Михайла Саакашвілі до того часу, як він змінив свої плани і вирішив їхати потягом. Віталію, чи ти чуєш нас і що зараз відбувається на Краковці? І власне, чи залишились там активісти, які зустрічали?
Віталій КУБЛІКОВ, кореспондент: Вітаю! От власне оце наметове містечко біля пункту пропуску Краківець, на якому впродовж дня і відбувалися усі події. Зараз тут залишилися буквально декілька десятків людей. Дехто навіть вже збирається додому, збирають свої намети. Ось я навіть попрошу оператора звідси видно, що один з синіх наметів вже майже згорнутий. Тобто, всі збираються в автомобілі, хто йде на автобус організовано. Хто куди. Ми з людьми поспілкувалися, вони кажуть, що їдуть зустрічати Михайла Саакашвілі, хтось до Львова їде його зустрічати, мовляв, він вже буде там, хтось поїхав на залізничну станцію Мостиська. На зараз ситуація нормалізувалася, хоча були люди, які сказали, що вони нікуди звідси іти не будуть, тобто все зберігається, просто їхні соратники кудись поїхали. Ось ми теж можемо бачити за сценою Сцена також стоїть, там показують стрім із польського міста Перемишля, там де Михаїл Саакашвілі з дружиною збираються їхати в Україну, їх не пускають. За цим всім також спостерігають люди, але їх тут є вже небагато. Ось така ситуація на цю годину.
ВЕДУЧА: Дякую тобі, колего. Це був Віталій Кубліков з нашого телеканалу, який сьогодні цілий день просидів на пункті пропуску Краковець, очікував Михайла Саакашвілі. Він нажаль туди не приїхав.
ВЕДУЧИЙ: В принципі, це дуже цікава ситуація, тому що Михаїл Саакашвілі дуже довго анонсував, що саме через Краковець він буде прориватися, там буде мало не другий Майдан. А потім він просто сідає на потяг і фінтом в вухо.
ВЕДУЧА: Вдалося йому обдурити усіх осіб.
ВЕДУЧИЙ: Поки що не вдалося, тому що потяг же не їде.
ВЕДУЧА: Наша кореспондентка зараз перебуває просто поруч з Михайлом Саакашвілі у потязі у Перемишлі і ми чекаємо зараз на її прямий зв'язок. Чи є у нас прямий зв’язок з нашою кореспонденткою Софією? Софіє, вітаю тебе! Софіє!
ВЕДУЧИЙ: Очевидно, що поки що не маємо зв'язку із нашою колегою. Можемо трошки поговорити про всю цю історію. Тобто ми вже знаємо, що євродепутат зокрема Яцек Саріуш-Вольський звернувся до Міністерства закордонних справ.
ВЕДУЧА: Сергію, з'явився зв'язок з нашою Софією, яка перебуває у потязі в Перемишлі. Софіє, доброго дня, чи чуєш ти мене? Маємо технічні проблеми.
ВЕДУЧА: Нажаль дуже поганий зв'язок із колегою. Тобто я договорю, що євродепутат Яцек Саріуш-Вольський звернувся до Міністерства закордонних справ Польщі з тим, щоб потяг поїхав. Очевидно, що повинна бути в цьому контексті реакція Міністерства закордонних справ України, тобто ми можемо очікувати на заяву міністра закордонних справ Павла Клімкіна. Ну і ще досить цікаво було дізнатися, яка ситуація на Краковці, тому що там дуже багато людей збиралися з учора фактично. Люди приїздили, які хотіли, щоб Михаїл Саакашвілі повернувся в Україну, приїжджали і противники. Але чесно кажучи, я не знаю, як ти, але я якоїсь аргументованої політики з боку людей, які проти того, щоб Саакашвілі повернувся в Україну не почув. Тому що ці люди, вони приходили, вони казали, ні, це не правильно! Михаїл Саакашвілі варяг, його не повинно бути в Україні. Це дуже суб'єктивна така думка, але якогось раціо не було.
ВЕДУЧА: Вже з'явився зв'язок з нашою кореспонденткою, яка перебуває у Перемишлі у потязі Інтерсіті, який повинен вирушити до України і вже більше години стоїть просто на пероні на Перемишльському вокзалі. Тож, Софіє, я вітаю тебе! Чи чуєш ти мене?
Софія ТРОЩУК, кореспондент: Так, чую.
ВЕДУЧА: Яка там ситуація, слухаєм тебе.
КОРЕСПОНДЕНТ: Ситуація така: о 13:07 мав відправитися потяг. Потяг не відправився. Представники Саакашвілі заявили, що українська митниця дала наказ не пускати потяг до України. Зрештою представники Саакашвілі згодом з'ясо...