Закажите услуги фрилансеров для вашего проекта прямо сейчас!

Размещение заказа на фриланс бирже бесплатно.

Есе українською мовою. – №1

Сьогодні я вперше подивився фільм «Велика риба» (2003), і на мою думку, це не тільки блискучий фільм, а й чудове задання для аналітиків. Знятий Тімом Бертоном, фільм показує Уілла Блума(Біллі Крадап) який намагається розгадати факт з вигадок свого батька Едварда Блума(Альберт Фінні). Постійна брехня Едварда починаючи з того, як Уілл народився, до того, як він зустрів свою матір (Джессіка Ленге), спричинила розкол між батьком і сином. Коли Вілл та Едвард розповідають історію життя Едварда, ми починаєм уявляти та фантазувати про кожну казку, як тільки вона починається. Кожна з них має певний моральний або життєвий урок – і, як сказано у фільмі, є очевидною відсилкою до біблійних байок.
Фільм починається з повторної розповіді Едварда, про те, як Уілл народився. Під час пологів, Едвард був на половині шляху, до піймання найбільшого та найлегендарнішого сома у всій Алабамі. Врешті-решт він спіймав її своєю обручкою, спіймавши, він зрозумів, що риба така велика, тому що вона вагітна. Мораль цієї історії полягає в тому, що якщо хочеш впіймати невловиму жінку, ти повинен дати їй шматок золота. Далі, ми стикаємося з дорослим Віллом, який слухає та все розчаровується, коли його тато розповідає цю історію на своїх заручинах. Вілл відчайдушно прагне знати, що сталося насправді, тому що, на відміну від батька, він не може жити у фантазіях. Після двох сварок, вони перестають спілкуватись, до моменту, коли Едвард хворіє.
Фільм розкриває проблему боязні рости, що завжди було перепоною для багатьох людей.
На початку історії Едвардаб нам показують спогад молодого Уілла у ліжку, хорого на вітрянку, та щоб розвіяти нудьгу, Едвард розказує, як він був прикований до ліжка на 3 роки. Він згадує, як за ці 3 роки тіло почало переростати його, та проводить паралель до золотої рибки, яка росте щоб відповідати середовищу. Мораль настаноа для сина тут проста: якщо проживаєш маленьке життя, ти будеш маленькою людиною – якщо ти будеш жити як золота рибка і рости разом зі своїм оточенням, ти виростеш дуже великою людиною. Після того, як його тіло перестало рости, він досягнув усього можливого , спочатку в школі, а потім у спорті, він завоював повагу міста і наповнив своє раннє життя позитивом та досягненнями. Велетень на ім’я Карл приходить до міста і їсть всю худобу, після чого городяни хочуть його вбити, та Едвард вирішує піти і поговорити з велетнем. Він каже велетню, що також занадто великий для маленького міста, та пропонує разом відправитися до великого міста, де вони можуть бути великими разом. Цією історіїю, батьок намагається підготувати Вілла до майбутнього і того, що його очікує. Бути великою людиною в маленькому місті добре лише в тому випадку, якщо ти готовий перерости його, а не залишатися в ньому. Історія про те, як його батько буквально переріс своє тіло і місто є метафорою дорослішання, великоа риба в маленькому ставку. Важливий урок з цієї ситуації, те що має мрію, про поважне і сповнене пригод життя, що він за межами того, що може запропонувати йому «Маленький ставок». Тож, не важливо, чи ти ростеш, старієш, розвиваєшся чи переростаєш свій дім – не треба боятись цього.
Обирай власний шлях, ще одна важлива проблема, розкрита у фільмі.
Коли Едвард з Карлом покидають містечко, потрапляють на роздоріжжя. Вони стоять перед вибором, перший – нещодавно асфальтована дорога, якою всі почали ходити частіше, а інша – стара дорога, яка, за чутками, переслідується і люди її бояться. Карл вирішує піти новим шляхом,а Едвард погоджується зустрітися з ним на іншому боці, після чого, вони обоє вирушають у дуже символічну подорож. Едвард стикається з декількома складними для проходу корчами на старій дорозі, і навіть має пройти крізь стіну павуків по звивистій та забрудненій дорозі, у повній пітьмі. Він пояснює це, словами «Чим складніше завдання, тим більша нагорода». Темний шлях веде Едварда до передмістя Бертона; він, по суті, виходить з незручного, важкого та небезпечного шляху на приємну та сповнену життя дорогу. Жителі збираються, вітаючи його, але пояснюють, що він занадто рано. Едвард розповідає, що вибрав короткий шлях, який ледь не вбив його, після чого, вони відповідають: «Життя зробить це». Довгий шлях легший, але довший».
 Яким би шляхом не пішов хтось інший, це його вибір, кожен повинен йти своєю дорогою, і довести її до кінця. Перший шлях, яким ви підете в житті, здасться вам важким, але важливо те, що ви з нього візьмете.